• Головна
  • Послуги
  • Вимірювання точної площі

Вимірювання точної площі полів

Володійте достовірною інформацією про площу Ваших полів!

Земельний фонд господарства – це основний засіб виробництва. Достовірна інформація про площу полів є запорукою ефективного управління земельними ресурсами. Щоб коректно визначити обсяг посівного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, меліорантів, пального тощо, необхідно знати реальну площу землі, яка знаходиться в обробітку. Це дозволить правильно розрахувати обсяг робіт і витрат, планову врожайність культур, уникнути неефективного використання земельних ресурсів та невиправданих витрат. Найбільш точний сучасний метод вимірювання площ полів – це використання  GPS станцій,  тахеометрів тощо, але це водночас і один з найдорожчих методів. Для цього необхідно обійти або об’їхати поле по периметру і відповідна програма пристрою обраховує площу ділянки. Але такий підхід має суттєві недоліки, які призводять до неточності визначення площі.

Також сьогодні рекламуються спрощенні методи вимірювання площі полів, шляхом їх об’їзду по контуру з  GPS-приймачем, але такий метод , окрім неточності теж має ще цілий ряд мінусів.

По-перше, не враховується рельєф ділянки. Поля з абсолютно рівною поверхнею майже не існує, а наявність западин, підвищень збільшують його площу.

По-друге, на полі можуть бути певні ділянки, які не обробляються – заболоченість, росте дерево, крутий схил, виведений пай.

По-третє, такий метод вимагає значних витрат пального і робочих годин працівників.

Наша компанія пропонує послуги з обміру площі без виїзду в поле за даними космічних знімків високої роздільної здатності та цифрової моделі рельєфу SRTM.

Рис. 1. – Космічний знімок території у видимому спектрі (WorldView-2).

Рис. 2 – Цифрова модель рельєфу території.

Порівняльна таблиця точності визначення площі полів лінійним методом і з урахуванням цифрової моделі рельєфу SRTM.

Знімки високої роздільної здатності дозволяють виявити на полі всі ділянки, які не обробляються, та виключити їх із загальної площі. Використання цифрової моделі SRTM дозволяє врахувати нерівності рельєфу і відповідні похибки.

За результатами обміру полів замовник отримає:

  1. Інформацію про точну площу полів господарства.
  2. Електронну карту полів господарства з даними про їх площу.
  3. Карту полів на паперових носіях (А1).

В електронну карту полів легко вносяться правки. У разі зміни конфігурації поля, об’єднання чи розділення ділянок, виведення паїв тощо, ми внесемо зміни в електронну карту та відкоригуємо дані вимірювання площі полів.

Наші контакти

Адреса:

Україна, 02072
м. Київ, вул. Бориса Гмирі, буд. 2, оф. 118

зв'яжіться з нами:

+380 44-577-33-70
+380 67-480-39-77
+380 63-254-21-97
+380 50-469-24-55
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.