• Головна
  • Послуги
  • Доцільність оренди землі

Встановлення потенційної родючості ґрунтів перед укладанням угоди про оренду

За 25 років земельної реформи в Україні утворилася значна кількість великих, середніх та малих сільськогосподарських підприємств. Цей процес триває й зараз. Підприємства продаються, об’єднуються, ліквідуються, утворюються нові. Все це супроводжується переходом права оренди земельної ділянки (масиву).

Буває трапляється так, що майбутній орендар не має жодної інформації про новий земельний масив, про історію його використання, функціонування сівозмін, внесення органічних та мінеральних добрив, застосування пестицидів, про склад та потенціальну родючість ґрунтів. Візуально визначити можливості земельного масиву сформувати гідний урожай, або, хоч приблизно, підрахувати необхідну кількість мінеральних добрив практично неможливо. Бо залежить це від дуже багатьох показників як ґрунту, так і навколишнього середовища.

Оцінка родючості ґрунту складається з багатьох показників. Серед властивостей, що впливають на його потенціал, слід відмітити такі як:

  • гранулометричний або механічний склад;
  • глибину або потужність гумусового горизонту;
  • кількісний вміст рухомих поживних речовин - N, P, K;
  • кількісний вміст мікроелементів;
  • наявність забруднюючих речовин (важкі метали, пестициди, радіонукліди тощо);
  • показник рН (реакція ґрунтового розчину);
  • наявність «плужної підошви», або підорного горизонту та ступінь його ущільнення;
  • структура орного шару ґрунту та інші.

Маючи до укладання договору довгострокової оренди землі, агрохімічний висновок про властивості та потенційну родючість ґрунтів можна визначити доцільність укладання угоди, термін окупності вкладених коштів, вартість агротехніки вирощування, необхідних мінеральних добрив і тим самим уникнути неефективних витрат коштів.

Найбільшим попитом в Україні користується продукція, вирощена у екологічно чистих регіонах, з незабрудненими ґрунтовими водами та відсутністю у повітрі газоподібних викидів промисловості, тобто те, що дає органічне землеробство. Вибір екологічно чистих земельних масивів можливий лише за допомогою агрохімічного обстеження ґрунтів. Таким чином, органічне землеробство, що стрімко набуває популярності, вимагає відсутності у біосфері забруднюючих компонентів та агрохімікатів. Визначення потенційної родючості ґрунту та екологічної безпеки земельного масиву неможливе без проведення агрохімічного обстеження, яке забезпечить повною достовірною інформацією про земельну ділянку, яка вас цікавить, дасть можливість для прийняття виваженого рішення та захистить від невиправданих витрат коштів.

Наприклад, у разі закладання багаторічних насаджень та ягідників, недоречність витрат може з’ясуватися лише через декілька років і ви змушені будете надалі постійно витрачати додаткові кошти на виправлення помилки або зовсім зупинити виробництво через недоцільність.

Наші контакти

Адреса:

Україна, 02072
м. Київ, вул. Бориса Гмирі, буд. 2, оф. 118

зв'яжіться з нами:

+380 44-577-33-70
+380 50-469-24-55
+380 99 308 07 48
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.