5 грудня - Всесвітній день ґрунту!

Всіх вітаємо із Всесвітнім днем ґрунтів!

Ґрунти – це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. 95 % нашого продовольства виробляється на ґрунтах. Але крім того, ґрунти виконують багато інших важливих функцій: участь у малому і великому кругообігу води, кругообіг поживних речовин, джерело сировини, середовище життя живих організмів, джерело виробництва будівельних матеріалів, джерело лікарських засобів і генетичних ресурсів, регулювання кліматичних умов, сховище вуглецю тощо.

 

Ґрунт – це невідновлюваний ресурс! Ґрунт потребує постійної компенсації енергетичних втрат, які відбуваються внаслідок відчуження врожаю. Сьогодні 33 % ґрунтів світу вважаються деградованими. В Європі щогодини під зростаючі міста йде 11 гектар ґрунтів. В Україні більше 40 % ріллі потерпає внаслідок зменшення вмісту гумусу і поживних речовин, більше 30 % внаслідок водної і вітрової ерозії, майже 40 % внаслідок переущільнення.

Але ми можемо змінити ситуацію, якщо наше землеробство стане на шлях раціонального використання ґрунтів. Це передбачає максимальне застосування пожнивних решток, соломи, сидератів і виключення практики спалювання соломи на полях, мінімізація обробітку ґрунту, мульчування, вирощування підсівних культур, проведення моніторингу ґрунтів та застосування мінеральних добрив з урахуванням результатів агрохімічного обстеження.

Бажаємо, щоб відношення до ґрунтів набуло бережливого характеру, а наші ниви мали родючі ґрунти і родили щедро!

Напишіть нам:

Форма зворотнього зв'язку

Invalid Input

Адреса:

Україна, 02072
м. Київ, вул. Бориса Гмирі, буд. 2, оф. 118

зв'яжіться з нами:

+380 44-577-33-70
+380 67-480-39-77
+380 63-254-21-97
+380 50-469-24-55
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.